Share |

Jsou nevýhody skutečně natolik nevýhodné?

 
Jsem šeroslepá. A když si ráno zapomenu brýle, jsem schopna nastoupit do špatné tramvaje, zdravit na ulici neznámé osoby či naopak někoho známého takzvaně „zasklít“. Nepřečtu si bez nich nic, co je ode mě vzdáleno na víc než dva metry. To pochopitelně není důvod žehrat na osud, ale spíš důrazný apel na mou zapomnětlivost a duchapřítomnost. Ale co jiní, kteří mají opravdový handicap? Záměrně jsem se zdržela formulace „trpět handicapem“. Vzápětí objasním, proč.
 
Co spojuje filmové nadšence, handicapované a zaměstnavatele lovící na trhu práce jasnou „tutovku“? Občanské sdružení AGAPO a jeho projekt, respektive soutěž, na téma zaměstnanosti lidí se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním a možnosti jejich uplatnění. Následující spot se v soutěži umístil na třetím místě a právě v něm se to, co by se na první pohled jevilo jako handicap, stává vlastně devizou. Inu, život je nevyzpytatelný.
 
"Chtěli jsme natočit situaci, ve které je handicap vlastně plusem, nikoliv znevýhodněním. Myslíme, že by právě takovýto pohled mohl zaujmout a motivovat k zaměstnávání osob s handicapem. Ve spotu jsme vsadili spíše než na emoce, na humor a mírnou nadsázku", říká o spotu jeho autorka, Tereza Vlčková. Hlavní protagonista Tomáš Vrtek, který je nevidomý, ukázal, že má nejen hudební vlohy, které využívá v reálném životě, ale také herecký talent a předpoklady stát se efektivním dárkovým baličem knih, schopným pracovat za jakýchkoliv okolností. Přesvědčte se sami.

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.