view counter
Share |

Přednáška od Science Café: Od mikroskopu k dronům

Začíná nová tradice: Science Café Extra - přednášky o vědě pro veřejnost.
 
První Science Café Extra bude 22.3. od 19 do 21 hodin v prostorách kavárny společnosti Etnetera a.s, Jankovcova 49, Praha 7. 
Hostem bude přírodovědec, fotograf a dobrodruh, jeden z našich nejlepších popularizátorů vědy Petr Jan Juračka. 
Téma jeho přednášky zní: Příroda před objektivem aneb od mikroskopu k dronům.
 
Petr Jan Juračka je vědecký pracovník z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se mj. věnuje profesionální fotografii mikrosvěta a vědy. Věnuje se rozličným technikám mikrofotografie, o kterých dokáže poutavě vyprávět.
Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných dokumentů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu, že má v současné době vlastní popularizační pořad v televizi.
Kromě popularizace vědy a vlastního výzkumu na poli hydrobiologie se Petr velmi intenzivně věnuje leteckému filmu pomocí rádiem řízených dronů. Nestačí mu ale létat na louce za domem, a tak se s dronem vypravil na druhou nejvyšší horu světa K2 (Pákistán), Kilimandžáro, do Jižní Afriky či Ugandy.
Má za sebou stovky přednášek, vede i workshopy makrofotografie pro Nikon. Je pro něj typický velmi spontánní, místy až živelný projev, který vás společně s jedinečnými fotkami a videii jistě vtáhne do děje, který je běžnému lidskému oku zpravidla skryt.
 
Vstup zdarma.

 
POČET MÍST JE OMEZENÝ, POTVRDŤE ÚČAST ZDE: http://srazy.info/science-cafe-praha-v-etnetere-od-mik…/7179
/fb/
 
www.petr.juracka.eu
www.sciencecafe.cz


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.