Share |

Pořadatelé akce 72 hodin registrují první desítky dílčích projektů. A přibývají další

foto: pořadatel akce

Známá dobrovolnická akce 72 hodin, organizovaná Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), eviduje po pěti dnech od spuštění online registrace už přes 60 projektů. A každou hodinou přibývají další. Zároveň se potvrzují předpoklady pořadatelů, že půjde o celou pestrou škálu nejrůznějších nezištných aktivit. Letošní ročník 72 hodin – v pořadí již pátý – se uskuteční v termínu od 13. do 16. října. V tomto rozmezí chtějí nadšenci po celé naší republice „pomáhat, protože chtějí“.
 
Registrace jejich dílčích projektů byla spuštěna na projektovém /WEBU/. V praxi přitom půjde nejen o tradiční úklidové brigády, ale také třeba o uskutečnění nápadů s výrazně ekologickým, sociálním či charitativním vyzněním. „Není nic krásnějšího, než pomáhat druhým, a proto si velmi vážím lidí, kteří svojí dobrovolnou prací vylepšují prostředí, ve kterém žijeme,“ pronesla na jejich adresu tenistka Karolína Plíšková. Spolu se sportovkyní převzali patronát nad letošním ročníkem zmíněné akce ještě režisérka Alice Nellis, herečka Veronika Kubařová, herec a scénárista Matyáš Valenta.  
 
Podobně jako v uplynulých letech počítají pořadatelé 72 hodin i v roce 2016 s účastí především dětí ze školních tříd a z kamarádských part, stejně jako dobrovolníků z rozličných dětských a mládežnických spolků. K nim – ale i k jednotlivcům rozhodnutým přidat se k dílčí akci organizované třeba někým jiným z jejich městské části, městečka či vesnice – tedy směřují povzbudivá slova Karolíny Plíškové: Všichni, kteří se projektu 72 hodin účastní, mají můj obdiv a podporu.
 
A všem těm, kteří to s pomocí druhým, přírodě či svému okolí myslí opravdově, je nyní na výše uvedené adrese projektového webu k dispozici registr akcí. Svůj dílčí projekt tam mohou registrovat nejlépe v předstihu, ale prakticky až do samotného závěru letošního ročníku.
 
Loni se do takto přihlášených 620 akcí pustilo přes 29.000 lidí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o již čtvrtý ročník 72 hodin a že srovnání čísel i za předchozí léta vyznívá stejně – vždy ve prospěch mladšího z obou porovnávaných ročníků – dá se dnes už hovořit o trendu. Nakolik bude patrný i letos, uvidíme zhruba za pět týdnů.
 
Projekt 72 hodin není ovšem výsadou pouze dobrovolníků v České republice, ale také v jiných evropských státech, kde probíhá. Například na Slovensku, ve Švýcarsku, v Maďarsku, v Rakousku, ve Slovinsku či v Bosně a Hercegovině.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.