Share |

Mistrem ČR 2013 se stal Richard Tury

Richard Tury se stal vítězem Excelent mistrovství ČR ve skateboardingu 2013. Druhé místo obsadil Tomáš Stejskal a třetí skončil dvojnásobný mistr ČR Lukáš Daněk. Mistrem ČR v disciplíně bowl se po několikáté za sebou stal Martin Jurášek, druhý skončil Marek Čejchan a třetí místo obsadil Matyáš Volek. Mistryní ČR  2013 se stala Klára Kašparová. Vítězové si mezi sebou rozdělili celkové prize money ve výši 50.000,- Kč.

Sedmnáctý ročník mistrovství ČR ve skateboardingu přilákal uplynulý víkend českou a slovenskou špičku do Mystic skateparku na pražský ostrov Štvanice. V sobotu se odjela kvalifikace v disciplínách street a bowl a v neděli pak semifinále a finále. Do semifinále streetu  postoupilo 21 jezdců včetněfavoritů Lukáše Daňka, Tomáše Stejskalaa Richarda Turyho z Košic, který právě  zde na Štvanici vyhrál letos závod Volcom Wild in the Parks. Do finále Bowlu postoupilo pět jezdců mezi kterými nechyběl Martin Jurášek, který v této disciplíně patří ke světové špičce. Byl to právě Rišo Tury a Martin Jurášek, kteří se nakonec radovali z vítězství.

Po skončení sobotní kvalifikace a nedělního finále, následovala tradiční afterparty s koncerty kapel a DJs.