Share |

Kam pro asijské potraviny? Seznam - obchody, tržnice, e-shopy

Kam jít pro suroviny na japonská, čínská, korejská, vietnamská, thajská a indická jídla?
foto Petr Flíček

Máme rádi asijská jídla. Kam jít pro suroviny?
Obecně se ví o jedné dvou tržnicích, sem tam má nějaký obchod malou sekci exotických dobrot. Připravili jsme souhrn toho, co víme, udržujeme ho a ptáme se: Kam ještě? Máte tipy? Pište nám na protisedi@protisedi.cz a rádi ho zařadíme do seznamu - a vás odměníme.
 
1)
Tržnice
- SAPA nesmí chybět. Seženete tu vše, dobře se tu najíte, ovšem je to z ruky, v podstatě za Prahou, bez auta nepohodlné. Čerstvá zelenina, polotovary, koření, rýže, těstoviny, čaje, na místě připravená jídla... všechno. Více na www.sapa-praha.cz
- Malešická tržnice. Menší než SAPA, ale snáze dostupná - Malešice přece jen nejsou tak daleko od centra. Mapa zde. (Bus 183 nebo 181 do zastávky Malešická spalovna, nebo 223 s- zastávka Tiskařská.)
 
2)
Kamenné obchody
 Kamenný a internetový obchod www.susi.cz/ - japonské potraviny i stolní hry a nádobí; prodejna je v Michelské 55, Praha 4
- SHIN Food (Dříve Arirang) - korejský obchod s množstvím japonských potravin a potřeb na sushi, Korunní 47. Tady nakupují majitelé českých sushi barů. Trocha informací zde. Plus - Shin Food - ulice V celnici, vedle hotelu Prague Marriott směrem k náměstí Republiky, dcera Shin Food Korunní
- U modrého slona (i eshop)
- "RE" Orientální Speciality - kousek odtamtud, na Korunní 1167/43
- Shochiku, japonské a korejské potraviny, levnější než u Okamury ve Verdunské, roh Kladenské ulice č. 34 a K lánu, Praha 6
- K Food - především korejské potraviny, V Celnici, naproti Le Gare
- Maya Maya, Národní obrany 37, Praha 6.

-  Prodejna indického zboží, Národní obrany, Praha 6, pod pasáží Riviera.
- Thai's Asian Food: Francouzská 66. Otevřeno 7 dní v týdnu. Zelenina, jakou jinak najdete spíše v Sapě - čerstvá i chlazená. Klíčky. Koření, kari pasty, omáčky, mražené potraviny, rýže, nudle, mořské plody, zamražená hotová jídla a polotovary. 
- Marks & Spencer: Britský řetězec (Václavské náměstí, spousta obchodních center) má v nabídce řadu koření, past a polotovarů - nepodceňovat. Něco z asijských potravin mívá i každé Tesco.
- Japa Shop: Verdunská 21. Obchod s japonskými specialitami, který provozuje a proslavil Tomio Okamura. Více zde.
- Farah Oriental Market: Myslíkova 5 Praha 1, +420 224 930 704, www.farahfood.cz. Hlavně arabské a vůbec blízkovýchodní luštěniny, čaje a koření.
- Gorazdova 3? Pár kroků od Farah Oriental marketu. Čtenářský tip: "Crackery, mražené taštičky se vším možným, všechny skvělé, různé omáčky, mívali i domácí tofu, těstoviny (levnější verze těch japonských od Okamury), mořské řasy, nakládaná ředkev..."
- Shalamar: Lipanská 3, Praha 3. Pákistánsko-indický obchod. Koření, luštěniny, hned vedle je už po mnoho let známá pákistánská restaurace.
- Halal Meat: Bořivojova 76. Halal maso, koření, konzervy s hummusem, plněnými vinnými listy, papričky, kořenící pasty, čerstvé sladkosti, čaje.
- Indické koření a další potraviny: Budečská ulice (cca č.50) na Vinohradech nabízí nový, čisťoučký obchod s indickými potravinami - kari pasty, koření jednodruhová i směsná, sladkosti. Usměvavý prodavač vás poučí stran rýže a dalších věcí, mají tu i vonné tyčinky. Doporučujeme: Basmati rýže zralá 2 i více let. Je to fakt znát.
- Korejské potraviny na Evropské 92/643 - Praha 6
- Asijské potraviny LEE KUM KEE na Korunní 99 na Praze 3. Občas se tomuto obchůdku říká "malá Sapa", nabízí všechny základní potraviny z Číny, Honkongu, Tchaj-wanu. Specialitou jsou omáčky Lee Kum Kee (obchod je jejich výradním dovozcem). 
 
3)
Eshopy
www.thaimarket.cz - omáčky, nudle, koření a další, viz i samostatný článek.
www.asiafood.cz, Sticky rice a další
Chefshop.cz - potraviny i pomůcky na vaření, kamenná prodejna i eshop
- Vital Orient - http://www.vitalorient.cz - potřeby na sushi apod., tak trochu "pro turisty"
- Tesco - rozvoz potravin do domu, najdete tu například řasy a další potřeby na sushi nebo miso pastu (levněji ale zejména řasy nabízejí menší asijské obchody). http://www.itesco.cz/potravinyonline/
- Slušný sortiment mívají i jiné rozvozové firmy, tedy rohlík.cz, košík.cz, kolonial.cz... a najdete tu stále více čerstvých přísad jako galangal, papričky atd.
4)
Zahraniční eshopy?
- Britský theasiancookshop.co.uk má široký sortiment a velmi dobré ceny, bez problémů dodává k nám, při větším nákupu se překoná fakt, že poštovné není úplne levné.
- Ještě jeden z ČR prověřený britský eshop: www.spicesofindia.co.uk
 
 
Kam chodíte nakupovat vy? Napište na protisedi@protisedi.cz - rádi přidáme další informace!
 

 


jádu
view counter