Share |

Duo Bicep z Ninja Tune přijede představit debutovou desku

Málokterý britský projekt rozčeřil tento rok stojaté vody elektroniky tak, jako právě severoirští Bicep. Jejich debutové album Bicep zvedlo extrémní vlnu zájmu na britských ostrovech, která se rychle přelila do Evropy i celého světa. Taneční i undergroundově hypnotické tracky, hluboké deepové polohy přes dunivé techno až po italo disko. Bicep vytvořili jediněčný odraz své hudební vášně a hudební svět reaguje nebývalým zájmem. Svou českou premiéru odpálí Bicep dj setem v ROXY 23. března.  
 
Prvních 24 hodin jsou vstupenky v prodeji s 10% slevou přes věrnostní program MY ROXY > http://bit.ly/myroxyapp
 
Matt a Andy pocházejí z Belfastu, ale jejich domovem je Londýn, aby taky ne. Londýn ztělesňuje vše co dvojici spojuje, vibrace tmavého undergroundu, multižánrovost na každém kroku i taneční pulz daleko přes 120 za minutu. Vše začalo úspěšným blogem Feel My Bicep, kde kluci shromažďují online svou hudební sbírku, která odráží jejich široký vkus a promítá se do jejich dj setů (umístění No.8 v RA Top100DJs 2016). Hned první hypnotické EP vydané pod Aus Music “Just EP” vletělo nekompromisně na klubovou scénu a v roce 2015 bylo vyhlášeno Track Of The Year shodně časopisy Mixmag i DJ Mag. Následoval disco/bass remix Gotta Let You Go a Bicep zamířili definitivně pod uznávaný Ninja Tune.
 
Rok 2017 je ve znamení jejich eponymního alba, které reflektuje jejich hravý, otevřený a pravidly nevázaný přístup k hudbě. Např. šlapavý techy track Aura pustili tajně do světa pod různým bootlegy a no-IDs, až se z něj stal “nejshazamovanější” neznámý track roku. Albu vévodí také hypnotická Glue nebo až “moderatovská” skladba Vale. Bicep míří hodně vysoko a bylo by epickou chybou nebýt u toho, až tam dorazí - 23. března, ROXY.
 
EN
It's easy to imagine a graph of Bicep's career these past few years: it would look something like a long, diagonal line shooting skywards. Every year the Belfast duo subtly reinvents themselves, and their fans love them for it. In 2016 that meant debuting a new live show while continuing to experiment with their DJ sets, dusting off tunes no one else would play—pitched-down psy-trance, old IDM bits—and editing them into highly effective club weapons. 2017 was a year of their debut album Bicep that raised the eyebrows of all mighty underground producers and the hands millions of partygoers around the world. Open your party-agenda and write in bold - 23rd March, Bicep first time ever at ROXY.
 
Bicep (Ninja Tune/UK) @ ROXY
23. 3. 2018 – Start 23:00
Support: TBA
FB Event: www.facebook.com/events/1996154877066739/
Vstupenky:  390 czk + popl/fee, NoD 400 czk; prvních 24h přes MY ROXY
Goout -  https://goout.net/cs/listky/bicep-dj-set-feel-my-bicep-ninja-tune-uk/lxub/
Tpro - www.ticketpro.cz/hudba/kluby/2246612-bicep-dj-set.html
 
Video:
Bicep - Just: https://www.youtube.com/watch?v=oq2Oq1J6t70
Bicep - Glue: https://www.youtube.com/watch?v=A7ZxRs45tTg
Boiler Room - https://www.youtube.com/watch?v=wPIFUWOLc2A

 


jádu
view counter