Share |

Donwood: U nás stereotyp nehrozí

foto Donwood

 
DonWood je dvojice tvůrců specializujících se na plugy a tunely. "V roce 2014 jsme začali, tehdy ještě jako kolegové, v předchozím zaměstnání, na základě společného zájmu o body mods a kulturu kolem plugů obecně plánovat uskutečnění vlastního nápadu, jímž byla právě výroba originálních tunelů a plugů z přírodních materiálů, zejména ze dřeva.
Netrvalo to dlouho a po určité době vývoje a úvodních prototypů vzniklých takřka na koleni se začaly dařit první povedené kousky, které bychom se nebáli sami nosit, nebo nabídnout našim zákazníkům," říkají pánové Petr Pěnkava a Jiří Baloun. 
 
Tato značka se také zúčastní mezi 27. - 28. květnem 2017 letního Dyzajn marketu, kde si budete moci jejich výrobky prohlédnout naživo a zakoupit je.
 
Vaše definice módy a stylu?
Móda a styl jsou pro nás dva stejně důležité, přesto rozdílné pojmy. Móda a trend je něco okamžitého, současného, kdežto vytříbený styl, který z módy častokrát vzejde je něco trvalého, přímo vázaného na osobnost daného člověka a jako celek je styl v podstatě nezávislý na čase a módě, přesto však i styl doznává určitý vývoj, tak jak se vyvíjí charakter nás všech.
Co máte nejraději na své práci?
Naše práce nám poskytuje skutečnou svobodu, volnou ruku v tom co děláme, jsme velmi vděční za důvěru do nás vloženou, spolu se zájmem o naši produkci a originální pojetí. Pracujeme společně, přemýšlíme co zlepšit, hledáme nové a neotřelé materiály a postupy, nebo si jen večer po práci vychutnáme lahváče z večerky odnaproti.
 
Jak si dobíjíte baterky?
Energii čerpáme asi hodně z podnětů lidí, všeobecných reakcí na naší tvorbu, nebo se inspirujeme hudbou a s tím spjatou kulturou, stejně jako trendy v oblékání nebo umění. Tato provázanost a pestrost je všeobecně inspirující a zejména ti lidé, se kterými tvoříme.
 
Co děláte proti šedi?
U nás stereotyp nehrozí, stále se snažíme hledat a zkoušet nové materiály, tvary a požadavky zákazníků. Krom plugů a tunelů máme na kontě, krom jiného, originální dřevěné hřebeny a klasické náušnice. Nebojíme se materiálů a kombinací, které nikde jinde nenajdete. Exotická dřeva jsou pro nás stejně krásná a hodnotná jako mnohá dřeva domácí. Dnes už pro nás ani materiály jako kosti pravěkých mamutů nejsou překážkou, stejně jako dančí paroh má své kouzlo.

 
http://donwood.cz/


jádu
view counter