Share |

Blíží se první letošní PechaKucha Night Prague

foto: pořadatel akce / Zuzana Fuksova

První letošní PechaKucha Night Prague je v pořadí padesátá druhá a otevírá jedenáctý rok, kdy se v pravidelných intervalech v Praze koná: ve středu 22. 2. 2017 nově od 19.20 hodin v žižkovské kině Aero. 12 mluvčích promluví ve speciálním formátu 20 obrázků x 20 vteřin o své práci.
 
Kromě fotografky Markéty Navrátilové, výtvarníka Jiřího Slívy a architekta Martina Rajniše vystoupí na 52. večeru spojnice mezi světem oděvního návrhářství a ilustrace, sestry Daria a Maria Makeeovy, architekt, umělec a  inventor samovolně se pohybujícího domu Jan Fabián, autorka právě vydané knihy statusů a tweetů Cítím se jako Ulrike Meinhof a půlka skupiny Čokovoko Zuzana Fuksová, zvukoví experimentátoři a mj. autoři skvělé adaptace Lemovy Solaris Jonáš Rosůlek a Adam Boháč ze studia Needles, maniakální tvůrce zinů, fotograf Václav Tvarůžka, vnoučata architektů Machoninových Marie a Jan Kordovští z iniciativy Respekt Madam, profesionální sběratel tištěných dokumentů a archivář Jiří Hůla, mj. zakladatel Archivu výtvarného umění, ilustrátor a autor několika autorských knih Jindřich Janíček a zakladatelky galerie VI PER, prostoru pro debaty nad architekturou, Barbora Špičáková a Irena Lehkoživová.
 
O projektu PechaKucha u nás i ve světě
 
PechaKucha Nights se konají v Praze pravidelně již od roku 2007 a v archivu na webových stránkách projektu (www.pechakucha.cz) naleznete audiovizuální záznamy všech proběhnuvších vystoupení. Do dnešního dne si můžete vyhledat a přehrát kterékoliv z 629 vystoupení. Archiv pražské PechaKucha se tak pomalu ale jistě stává archivem soudobého dění v mnoha tvůrčích oborech.
Projekt PechaKucha vymysleli architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z atelieru Klein Dytham architects, který působí v japonském Tokiu. Popularita PK roste neuvěřitelně rychle: dnes se koná ve více než 940 městech světa. Každé město má svého lokálního organizátora a pořádá PK na základě udělené licence. Pravidla jsou jasná: musí se konat pravidelně, mluvčí za vystoupení nesmí být honorováni a musí být dodržen formát 20 obrázků x 20 vteřin.
www.pechakucha.org  
 
Zajímavé a inspirativní počiny a hosty vybírá v Praze sedm dramaturgů: Adam Gebrian - architekt a propagátor architektury, Petr Babák - grafický designér a vedoucí ateliéru grafického designu a nových médií na UMPRUM, Tomáš Luňák - režisér, Cyril Říha - filosof, Jan H. Vitvar - novinář, Alan Záruba - grafický designér, Jana Kostelecká - kunsthistorička a organizátorka PKNP.  Jejich výběr je čistě subjektivní a zaměřený na co nejširší záběr tvůrčích oborů a generací.
 
Hlavní partner projektu:
Somfy (www.somfy.cz)

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.