view counter
Share |

Anketa o módě a stylu: VO-KA

VO-KA miluje umění, architekturu a především malou dceru... VO-KA koumá a dumá, jak skloubit své lásky... VO-KA investuje do 3D tiskárny, již sestrojuje... VO-KA tráví noci nad prvními pokusy, proklíná Popelku a hrášek po hrášku dává dohromady svou první kolekci... VO-KA  po prvním Dyzajn bálu má jasno, už nemůže přestat, protože tyhle maličké chrámečky krásy ji baví víc než návrhy chrámů doby... To je VO-KA a její svět vtištěný do šperků...
VO-KA bude k vidění na obou termínech Dyzajn marketu ZIMA, tedy 9.-10. i 16.-17. prosince.
 
Vaše definice módy a stylu?
Kateřina Vocelová: Starší dáma, po které se ohlédnete, protože jí to tak sluší. Zjistila, co je její styl,  umí se pohybovat ve světě módy, vybrat brýle, má krásné boty, skvělé doplňky, nebojí se barev, nebo naopak vše tlumeně ladí... Mám moc ráda šarm a eleganci některých starších dam.
 
Co máte nejraději na své práci?
Líbí se mi, že kombinuje několik různých činností. Nápad, zhmotnění nápadu v počítači, samotnou výrobu a řemeslnou práci – broušení, vrtání, lepení, moderní technologie, ekologicky odbouratelné materiály, kontakt se zákazníky, propagaci… Je to práce mimořádně pestrá, nikdy nemám pocit stereotypu. A v neposlední řadě mě baví, že se tak trochu vracím zpět v čase. Vyrobím produkt a pak s ním jdu na trh, kde jej prodám. Dřív tak fungovala společnost v naprosté většině.
 
Jak si dobíjíte baterky?
Moje velké štěstí je, že se prakticky nevybíjí, jsou samonabíjecí…
 
Co děláte proti šedi?
To dost souvisí s předchozí otázkou. To co dělám pro seb,e je, že se snažím koukat nešedivě a obvykle to jde samo... Mám tedy i ambice dělat něco málo proti šedi obecně. Snažím se, aby šperky, co vyrábím, i když černobílé, zpestřovaly své okolí.
www.vo-ka.cz

 


jádu
view counter