Share |

ANKETA O MÓDĚ A STYLU: TankannaToys

TankannaToys jsou vyšívané handmade panenky, hračky a dekorace pro malé i velké. Z recyklovaných, ale i nových, designových látek z USA a Japonska, s přízemi ze 100% vlny (srdcové uruguajské vlny Malabrigo). Jeden by řekl, že TankannaToys jsou „jako z básničky“, což je malý bonmot pojící je s japonskou lyrikou. (Slovo tanka je básnický útvar v tamní poezii.) Název ale vychází z rodinného příjmení Tanka, které s Japonskem nemá zdaleka nic společného, snad krom náklonnosti k jejich citu pro design. K tomu křestní jméno Anna. A jsou tu TankannaToys designérky Anny Tanka. Vy si je budete moci prohlédnout a zakoupit již brzy na Dyzajn marketu podzim, který se koná 23. a 24. září na náměstí Václava Havla.
 
 
Vaše definice módy a stylu?
Pokud nejsme smrtelně doslovní, tak móda a styl nás do určité míry zcela jistě definuje. Naše já, náš přístup k životu, k okolí. Je to takové malé vymezování se nebo zařazování se. Podle toho chceme-li vystupovat z řady nebo být součástí nějakého beatu. Moje hračky a panenky mají můj výraz, tvrdí mí přátelé. Já myslím, že mají můj styl. I životní. Jsou své, jsou barevné.
 
Co máte nejraději na své práci?
Nejspíš vše. Plán, koncept, barvy a materiály, inspiruje mě úplně vše. Od modelu a vzoru, po radost, kterou chce někdo někomu hračkou udělat. Baví mě proces, zachycení výrazu, vyšívání, tvoření osobnosti i finálních detailů. Výsledek a potěšení nového majitele je super odměna.
 
Jak si dobíjíte baterky?
Momentálně prací. Těší mě. Výlety s rodinou, těmi nejlépe provětrám hlavu, nápady se uleží a vytříbí.
 
Co děláte proti šedi?
Obklopuji se barvami, malými roztomilostmi, rukodělnými skvosty, vzpomínkami z Mexika a Portugalska, uměním. Pocházím z výtvarného prostředí, kde nikdy nebylo šedo.
 
 


jádu
view counter