view counter
Share |

Anketa o módě a stylu: Jana Stejskalová felting design

Jana Stejskalová žije na severu Čech, kde ve svém ateliéru vytváří z merino vlny modelové oblečení, hračky a capáčky pro děti pod značkou Jana Stejskalová felting design. Ve své tvorbě používá původní techniku plstění, které dává nový design. Tento ohleduplný proces výroby ponechává vlně všechny její skvělé vlastnosti a umožňuje tak dokonalý zážitek s vlnou. Jana Stejskalová felting design bude na prvním termínu Dyzajn marketu zima, tedy 9.-10. prosince.
 
Vaše definice módy a stylu?
Jednoduchost, nápaditost, nadčasovost - pravidla, kterých se ve své tvorbě držím a  neustála se přesvědčuji o jejich pravdě.
Co máte nejraději na své práci?
Svou práci mám ráda od začátku do konce. Na začátku, kdy si s hrnkem kávy sednu nad čistý papír a dělám první návrhy, skicuji, hledám cestu jak se nejlépe přiblížit mé představě, tu nerozhodnost, co z toho množství nápadů zrealizovat, co zatratit. Mám ráda to velké dobrodružství při konstrukci střihů, kdy musím počítat se srážlivostí vlny, když pak kladu na velké střihy vlákna vlny a přichází ke slovu samotné plstění, takže válím a hnětu, válím a hnětu. Mám ráda, když pak je hotovo a mám pocit uspokojení z práce, že vzniklo něco nového a mám ráda toho, který přichází se zájmem sleduje mé hotové dílo, líbí se mu a třeba si ho koupí a pak ho s láskou používá, protože ví jako já, že ten dotek s vlnou je fajn.
Jak si dobíjíte baterky?
Mám tak rozmanitou práci, která mě baví, že takové to klasické dobíjení ani nepotřebuji, protože mě dobíjí sama práce. Někdy spíše  nastane situace, kdy potřebuji načerpat inspiraci a podívat se na věci jinak a pak jdu na výstavu, nebo do divadla. A když je v divadle zavřeno, tak jdu do přírody, která má otevřeno stále a té potřebné energie má zatím také dost.
Co děláte proti šedi?
Proti šedi dělám všechno a vlastně nic!


jádu
view counter