Share |

Anketa o módě a stylu: Intimity

Za pomoci jednoduchých tvarů a linií vytváří Lucie Zemanová pod značkou Intimity lehký a nadčasový design šperků. Hlavním materiálem je nerez, která je velice houževnatá, nepoddajná a barevně stálá. Její šperky vynikají neobvyklou kombinací tvrdého, šedého kovu s měkkým barevným filcem. Na značku Intimity se můžete těšit na Dyzajn marketu Jaro ve dnech 24. a 25.března.
 
Vaše definice módy a stylu?
Móda je pro mě něco, co je určováno módním průmyslem, tedy něco nestálého a velice proměnlivého. Naopak styl je charakteristický pro každého jednotlivého člověka a jde skrze módní trendy. Do stylu nepatří pouze to, jak se člověk obléká, ale i styl mluvení, držení těla, chůze, způsob vyjadřování a tak dále.
U mě vítězí styl minimalistický, občas však sklouzávám i ke zvířecím a rostlinným motivům. Asi od každého něco. Obecně však platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása, když už není co odebrat, šperk je hotový.
Co máte nejraději na své práci?
Na své práci mám nejraději, že mohu dělat to, co mě baví a po svém. Mohu se zúčastnit tvůrčího procesu od prvotního nápadu, návrhu až po realizaci a vymýšlení nových výrobních postupů. Velikou výhodou je, že jsem pánem svého času a tak když nemám zrovna svůj den, nemusím se nad svou prací trápit a mohu začít něco, co mi ten den půjde lépe.
Jak si dobíjíte baterky?
Nejraději asi běháním v lese se svou fenkou Maiou, nebo všeobecně vším, co je s ní spojené. Také čtením, cestováním, pitím dobrého čaje a cvičením jógy. Samozřejmě také vymýšlením tvarů nových šperků a realizací nových nápadů.
Co děláte proti šedi?
Snažím se žít bez stereotypu, dělat, co mě baví a užívat si každý den. Šedá je má oblíbená barva, tvoří největší část mých šperků, takže za mě, šedá je dobrá ☺

 


jádu
view counter